About Logo
Hakkımızda

2016 yılında yola İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi altında uzaktan kumandalı su altı araçları (ROV) yaparak başlayan ekibimiz Türkiye’de ve yurtdışında katıldığı yarışmalarda elde ettiği başarılar sonrasında şimdi de İTÜ AUV Takımı adı altında otonom su altı araçları (AUV) yaparak devam etmektedir. Çalışmalarına 2018 temmuz ayında başlayan ekibimizin hedefi Singapur, İtalya, ve Amerika Birleşik Devletlerinde gerçekleşecek olan çeşitli AUV Challange yarışmalarında ülkemizi ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek olarak belirlemiştir.

Video

2018 yazından itibaren geliştirmekte olduğumuz aracımızı hedefimizdeki yarışmalarda en iyi şekilde yarışabilecek düzeye getirmek için gece gündüz çalışmaktayız.

Medyada Biz

Anadolu Ajansı

Gençlerden 'otonom su altı aracı'yla savunma sanayisine destek

İstanbul Teknik Üniversitesi

İTÜ AUV Takımı’ndan Otonom Su Altı Aracı Araştırmaları

MarineDealNews

İTÜ AUV Takımı, geleceğin sualtı teknolojileri için yarışıyor

Hürriyet

Gençlerden "otonom su altı aracı"yla savunma sanayisine destek

Ulusal Kanal

Yerli 'Otonom su altı aracı'

gzt

Genç mühendisler yaptı: 'Özel su altı aracı'

Star

Gençlerden 'otonom su altı aracı'yla savunma sanayisine destek

Vatan

Gençler 'otonom su altı aracı' geliştirdi!

Yenigün

Gençlerden 'otonom su altı aracı'yla savunma sanayisine destek
SSS

Sıkça Sorular Sorular

Her türlü soru ve görüşleriniz için bize sosyal medya hesaplarımızdan mesaj yolu ile ulaşabilir, iletişim e-posta'mıza yazabilirsiniz. Yarışma detaylarına yarışma websitesinden ulaşabilirsiniz.

AUV nedir?

AUV’ler (Autonomous Underwater Vehicle) otonom su altı araçlarıdır. Bu araçlar karadan direkt olarak yönlendirilmeden görevlendirildikleri bölgede otonom olarak hareket etme ve programlandıkları görevleri yerine getirme kabiliyetine sahiptirler.

Robosub nedir?

İlk olarak 1997 yılında RoboNation kuruluşu tarafından yapılmaya başlanan dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan Robosub takımımızın ana hedefidir. Dünyanın en başarılı teknik üniversitelerinin (CalTech, Cornell Uni. EtH...) boy gözterdiği yarışmada otonom navigasyon, görüntü işleme, akustik lokalizasyon ve robotik manipülasyon gibi zorlu görevler yer almaktadır.

Neden destek olmalısınız?

Sizin sponsorluğunuzla birlikte takımımız uluslararası alanda yüksek prestijli bir yarışmada ülkemizi temsil etmeningururu ile mutlu olacaktır, ayrıca firmanız dünyaca ünlü pek çok şirketin arasında takımımız tarafından temsil edilecektir.

Takıma katılmak için ne yapılmalıdır?

Takımımıza üye olmak için bu linkteki formu doldurmanız ve onay mailini beklemeniz gerekmektedir.

Hangi yarışmalara katıldık?

Robosub 2021 ve Teknofest 2021

Hangi yarışmalara katılmayı planlıyoruz?

Singapore AUV Challenge 2022