About Logo
Üyeler


Ekibimizin Planlaması

İTÜ AUV Takımı, üniversitemizin bir çok bölümündeki farklı mühendislik dallarındaki 30 öğrenciden oluşan bir takımdır. Ekibimiz, çalışmalarına yazılım, elektronik, mekanik ve organizasyon alt ekiplerinden oluşmaktadır.Dr.Bilge TUTAK

Takım Danışmanı

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği
Öğretim Görevlisi

Sencer YAZICI

Takım Kaptanı

Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği
4. Sınıf Lisans Öğrencisi

Mekanik Ekibi

Mekanik ekibi şasi, görev parçaları, robotik kol, torpido ve ateşleme sisteminin tasarlanması ve üretiminde görev alırlar. Elektronik bileşenler için sızdırmaz tüp tasarlarlar. Tüm bu görevleri yerine getirirken CAD programı olarak Autodesk Fusion 360 kullanırlar.

Mekanik Ekibi Üyeler

Yazılım Ekibi

Yazılım ekibi aracı birlikte çalıştıracak algoritmaları tasarlar ve görevler,nesneleri algılamak için görüntü işleme gerçekleştirir, etrafındaki nesnelerle etkileşimde bulunan manipülatörleri kontrol etmek, aracın konumunu tahmin etme ve otonom sistem mimarisini oluşturur.

Yazılım Ekibi Üyeler

Organizasyon Ekibi

Organizasyon ekibi takımın genel mali durumunu yönetir, fuarlara katılır, insanlara ulaşmak için sosyal medyayı kullanır ve yönetir, takımın popülaritesini artırmak için etkinlikler düzenler. Takım içi etkinlikler düzenleyerek alt ekipler arasındaki iletişimi güçlendirir.

Organizasyon Ekibi Üyeler

Elektronik Ekibi

Elektronik ekibi sensörler, iticiler ve bilgisayar gibi elektronik komponentler arasındaki devre kartlarını tasarlar. Genel sistem ile elektronik bileşenler arasında bağlantıyı sağlar. Sistem için güç hesaplamaları yapar ve uygun donanım için karar verir.

Elektronik Ekibi Üyeler